Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Yücelik: ‘Onların hakkını ödeyemeyiz’
Yücelik: ‘Onların hakkını ödeyemeyiz’
Sekmen’den Erzurumspor’a motivasyon desteği
Sekmen’den Erzurumspor’a motivasyon desteği
Oltu OSB Genel Kurulu tamamlandı
Oltu OSB Genel Kurulu tamamlandı
Uyuşturucu tacirlerine operasyon
Uyuşturucu tacirlerine operasyon
Bitlis şehitleri dualarla uğurlandı
Bitlis şehitleri dualarla uğurlandı
HABERLER>TÜRKİYE
21 Ocak 2021 Perşembe - 08:11

‘Büyük Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” dedi.

‘Büyük Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” dedi.

ERDOĞAN PARTİLİLERE HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak, partililere hitap etti.

42’İNCİ İL KONGRESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü kongrelerde 42 il kongresini tamamladıklarını belirterek, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini yaparak 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarını tamamlayacaklarını söyledi.

AK PARTİ YATIRIMLAR PARTİSİ

AK Parti’nin, Türkiye’yi 18 yılda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların beş katı, 10 katı hak ve özgürlük açılımlarıyla, yatırımlarla, projelerle donatan bir parti olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin de girdikleri her zorlu mücadelede 15 Temmuz’da olduğu gibi yanlarında yer aldığını, destek ve cesaret vererek her daim vefasını gösterdiğini kaydetti. “Davası hak olanın yardımcısı Hakk’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla görev yapan tüm teşkilat mensuplarına, partililer şükranlarını sundu.

“MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendini AK Parti ailesinin bir ferdi olarak hisseden herkese gönlümüz de, kapımız da, partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır. AK Parti 83 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayacak gönül genişliğine, hizmet şevkine, mücadele azmine sahip bir partidir. Unvanı olsun veya olmasın herkesin davamıza yapacağı bir katkısı mutlaka vardır” ifadelerini kullandı.

‘MEYDANI ASLA BIRAKMAYACAĞIZ’

AK Parti’nin günün 24 saati, yılın 365 günü kesintisiz şekilde çalışarak, milletin umutlarına, beklentilerine, hayallerine layık şekilde faaliyet göstermesini temin edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi yeniden eski kriz, kaos, baskı ve sefalet günlerine döndürmenin hesaplarını yapanlara meydanı asla bırakmayacağız” dedi.

18 YILLIK SÜREÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bugünlere kolay gelmediğinin altını çizerek, şöyle devam etti: “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda elde ettiğimiz her kazanımın gerisinde milyonların alın teri, milyonların emeği ve azmi, milyonların kanı vardır. Malazgirt’ten bugüne millet olarak mücadelesiz geçen tek bir günümüz yoktur. Tabii aradan bin yıl geçse de hâlâ bize bu vatanı yakıştıramayanlar, çok görenler olduğunu biliyoruz. Bir asır önce milletimizi Çanakkale’de bu topraklarda izi kalmayacak şekilde silmeye çalışanlara verdiğimiz cevabı hâlâ hazmedemeyenler olduğunu biliyoruz. Dört bir yandan işgale uğramış, ordusu ve Meclisi dağıtılmış, nefes yolları tıkanmış, Anadolu’da yakılan ve zafere ulaşan istiklal ateşinden canı yananların hâlâ aynı hayalin peşinde olduğunu biliyoruz. Rahmetli Menderes’in öncülüğünde geçtiğimiz milletin değerlerine dayalı çok partili siyasi hayatla birlikte ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hâlâ özlem duyanlar olduğunu biliyoruz. Rahmetli Özal’ın Türkiye’yi dünyanın itibarlı ve seçkin ülkeleri arasına sokmak için başlattığı reformları kabullenemeyenlerin yaşadıkları savrulmaları da biliyoruz. Ve nihayet AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Türkiye’yi demokraside ve ekonomide getirdiği seviyeyi görmemek için gözlerini kapatanları, kulaklarını tıkayanları, kalplerini karartanları da biliyoruz.”

“VESAYETİN, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN, DARBECİLERİN TUZAKLARINI BOZUYORUZ”

Türkiye’nin 81 vilayeti, 973 ilçesi, bin 389 belediyesi, 42 bin mahalle ve köyünün istisnasız her karışında AK Parti yatırımları ve eserleri bulunduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana karnındaki çocuktan okula giden evlatlarımıza, çalışanlarımızdan ömrünün son demlerindeki büyüklerimize kadar getirdiğimiz hizmetlerden hayatının her alanında her an faydalanmayan tek bir kişi bulamazsınız. Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” diye konuştu.

DAHA ÇOK BEKLERLER

“Milletten demokrasinin kurallarıyla alamadıkları yetkinin eskiden olduğu gibi gaspla kendilerine takdimini bekleyenler hiç kusura bakmasınlar daha çok beklerler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın tarihin en köklü yönetim reformunu yaparak, millî iradenin üstünlüğünü tahkim ederek bu yolu tamamen kapattıklarının altını çizdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde milletin yarısından fazlasının desteğini alamayan hiç kimseye artık ülkenin yönetiminin teslim edilemeyeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin gönlüne girmenin yolu da onun değerleriyle barışık olmaktan, ona umut vermekten, program ve projeleriyle göz doldurmaktan geçiyor. Biz milletimizin karşısına 18 yıllık hizmet ve eser müktesebatımızla çıkıyoruz. Bununla yetinmiyor, 2023 hedeflerimizle çıkıyoruz. Onunla da yetinmiyor 2053 vizyonumuzu 2071 hayallerimizi konuşuyoruz” dedi.

“YENİ PROJELERİN, YENİ BAŞLANGIÇLARIN SEVİNCİNİ YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’yi küresel, siyasi ve ekonomik sistemin en üst seviyesine çıkarmanın hazırlıklarını yaptıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Varsa bizimle bu konularda rekabet edecek birileri onlarla her türlü yarışa hazırız. Buna karşılık yalan ve iftira üzerine kurulu anlamsız polemiklerle ülkenin vaktini, milletin enerjisini heba edenlere elbette eyvallahımız olmayacaktır. Milletimize saygımız gereği yalanlarını ve iftiralarını ortaya sürerken asıl gündemimizden asla kopmayacağız. Kendi partileri içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, ahlaksızlık skandallarıyla yüzleşmeyenlere milletimizin ilk seçimde ağır bir ders vereceğini Cumhur İttifakı olarak bugünden görüyor ve buna inanıyoruz. Bunları kendi karanlıklarıyla, kendi çirkinlikleriyle baş başa bırakıyoruz. Biz Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için yeni projelerin, yeni açılışların, yeni başlangıçların heyecanlarını ve sevincini yaşamaya devam edeceğiz.”

ÇÜNKÜ BİZ CUMHUR İTTİFAKIYIZ

AK Parti’nin kazandığı seçimlerdeki söylemlerini anımsatarak, 2023 seçimlerinde milletin karşısına çok daha büyük bir vizyonla, çok daha büyük bir heyecanla çıkacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız, çünkü biz AK Parti’yiz. Çünkü biz milletin bağrından çıkmış ve sadece millete borcu olan bir hareketiz. Çünkü biz mazlumların ve mağdurların umudu Türkiye’yiz. İnşallah milletimizle birlikte yazacak, daha çok başarı hikâyelerimiz var. Siz dava ve yol arkadaşlarımdan bu süreçte daha fazla gayret, çok daha samimi çaba, çok daha büyük fedakârlık bekliyorum” sözlerine yer verdi.

AŞI ÇALIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüse karşı başlatılan aşı çalışmalarında daha bir hafta geçmeden aşılanan vatandaş sayısının 1 milyonu aştığı müjdesini vererek, aşılama çalışmalarının çok başarılı sürdüğünü, aşı programına kademeli olarak tüm vatandaşları dâhil edeceklerini söyledi.

MASKE, MESAFE UYARISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Rabbimden önce ölenlerimize rahmet, hastalarımıza şifalar diliyorum. Bu Koronavirüs belasından Rabbim bizleri “Ya Hafız” ismi şerifi hürmetine muhafaza eylesin diyorum. Ve tam anlamıyla inşallah bundan kurtulmak için gece-gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte aşılanmış olsak da, olmasak da önlemlere riayet edelim. Biliyorsunuz ‘TAMAM’” diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe ilkelerine riayet edelim. Devlet-millet dayanışmasıyla, sabırla, kararlılıkla bu zorlu süreci beraberce aşacağımıza inanıyorum. Asla zorlama yok, her şey özgüven ve kendi şahsi tasarrufuna dayalı. Rabbimden tüm hastalarımıza şifalar diliyorum.”

KAYNAK: HABER METNİ CUMHURBAŞKANLIĞI WEB SİTESİNDEN ALINMIŞTIR

 
‘Eren-2 Lice’ operasyonu başladı
 
Bakan Selçuk tarih verdi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
‘Unutmayacağız’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'nin diplomasiden ekonomisine kadar geniş ...
Erdoğan: ‘2023 seçimleri tarihi dönüm noktası’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette her seçim ...
Bahçeli: ‘Topunun tezgahını inançla bozarız’
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Serok Ahmet ...
 
Erdoğan: 18 yıldır kararlılıkla yürüyoruz
Erdoğan, 'Türkiye’nin tökezlemesini, krize ve kaosa sürüklenmesini umanlara ...
‘Çok yaşasın Türkiye- Azerbaycan kardeşliği’
Bahçeli, ‘Farabi diyor ki; ‘Düşünmek ruhun kendi kendisiyle konuşmasıdır.’ ...
“Evvel Allah sapsağlamım”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, soru üzerine yaptırdığı CoronaVac aşısının herhangi ...
 
Erdoğan’dan kararlılık vurgusu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde siber vatana hem teknik altyapımızı ...
Keşmirli kardeşlerimizin arkasındayız’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Keşmirli kardeşlerimizin arkasında ...
‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımızın can ve mal emniyetine gösterdiğimiz ...
 
PALANDÖKEN
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeKünye FacebookFacebook TwitterTwitter Günün HaberleriGünün Haberleri